Bahasa Malaysia http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia.html Sun, 21 Jan 2018 06:54:42 +0800 Joomla! - Open Source Content Management en-gb Harap Haikal Ditemui Segera http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719075-harap-haikal-ditemui-segera.html http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719075-harap-haikal-ditemui-segera.html

Pic: theSunKUANTAN: Perancangan tiga sahabat untuk memancing bertukar tragedi apabila seorang daripadanya dikhuatiri lemas selepas terjatuh di Sungai Belat, dekat Kampung Jaya Gading, dekat sini, hari ini.

]]>
hanamaher@malaysiandigest.com (Hana) Bahasa Malaysia Sat, 20 Jan 2018 12:39:01 +0800
Maritim Malaysia Selamatkan Nelayan http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719074-maritim-malaysia-selamatkan-nelayan.html http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719074-maritim-malaysia-selamatkan-nelayan.html

Pic: BH OnlineKUDAT: Dua nelayan melalui detik cemas apabila enjin bot dinaiki gagal dihidupkan sebelum hanyut ke tengah laut, kira-kira enam batu nautika dari Simpang Mengayau, dekat sini, pagi tadi.

]]>
hanamaher@malaysiandigest.com (Hana) Bahasa Malaysia Sat, 20 Jan 2018 12:36:33 +0800
Ancam Terjun Dari Pintu Gerbang http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719073-ancam-terjun-dari-pintu-gerbang.html http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719073-ancam-terjun-dari-pintu-gerbang.html

Pic: BH OnlineKUCHING: Seorang lelaki yang dipercayai mengalami tekanan perasaan, memanjat pintu gerbang di setinggi kira-kira 10 meter di Kampung Muara Tebas di sini petang tadi, untuk membunuh diri.

]]>
hanamaher@malaysiandigest.com (Hana) Bahasa Malaysia Sat, 20 Jan 2018 12:33:28 +0800
Pentadbiran AS Tidak Berfungsi http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719072-pentadbiran-as-tidak-berfungsi.html http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719072-pentadbiran-as-tidak-berfungsi.html

Pic: ReutersWASHINGTON: Kerajaan Amerika Syarikat tidak berfungsi hari ini selepas Presiden Donald Trump dan Kongres gagal mencapai persetujuan mengenai dana bagi beberapa agensi persekutuan, yang menonjolkan perpecahan politik mendalam negara itu.

]]>
hanamaher@malaysiandigest.com (Hana) Bahasa Malaysia Sat, 20 Jan 2018 12:28:59 +0800
Bas Langgar Pokok, 11 Maut http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719071-bas-langgar-pokok-11-maut.html http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719071-bas-langgar-pokok-11-maut.html

Pic: EPAISTANBUL: Sekurang-kurangnya 11 orang terbunuh dan 46 yang lain cedera apabila sebuah bas antara bandar membawa beberapa keluarga merempuh sebatang pokok ketika melalui lebuh raya.

]]>
hanamaher@malaysiandigest.com (Hana) Bahasa Malaysia Sat, 20 Jan 2018 12:26:53 +0800
Skuad B-23 Sudah Setaraf Gergasi Asia http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719070-skuad-b-23-sudah-setaraf-gergasi-asia.html http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719070-skuad-b-23-sudah-setaraf-gergasi-asia.html

Pic: BH OnlineKUALA LUMPUR: Bekas jurulatih skuad kebangsaan, Datuk Mohamad Bakar menyifatkan corak permainan barisan pemain bawah 23 (B-23) tahun negara sudah hampir setaraf dengan beberapa pasukan gergasi bola sepak di benua Asia.

]]>
hanamaher@malaysiandigest.com (Hana) Bahasa Malaysia Sat, 20 Jan 2018 12:24:34 +0800
BN Terbaik Memimpin Negara - Najib http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719069-bn-terbaik-memimpin-negara-najib.html http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719069-bn-terbaik-memimpin-negara-najib.html

Pic: BernamaKUALA LUMPUR - Rakyat perlu mempunyai kesedaran politik bahawa Barisan Nasional (BN) adalah parti terbaik untuk memimpin negara pada masa kini dan akan datang, kata Perdana Menteri Datuk Seri Najib Tun Razak.

]]>
hanamaher@malaysiandigest.com (Hana) Bahasa Malaysia Sat, 20 Jan 2018 12:21:24 +0800
Penganggur Bakar Rumah Berang Ibu Tidak Beri Wang http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719052-penganggur-bakar-rumah-berang-ibu-tidak-beri-wang.html http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719052-penganggur-bakar-rumah-berang-ibu-tidak-beri-wang.html

Foto: KosmoKUANTAN: Seorang penganggur tergamak membakar rumah keluarganya di Jengka 11, Maran semalam, selepas marah apabila ibunya enggan memberinya wang, kata Ketua Polis Daerah Maran DSP Norzamri Abd Rahman.

]]>
syareenim@malaysiandigest.com (Syareen) Bahasa Malaysia Sat, 20 Jan 2018 07:24:51 +0800
Dua Maut Kereta Bertembung http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719051-dua-maut-kereta-bertembung.html http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719051-dua-maut-kereta-bertembung.html

Foto: Berita HarianKOTA BHARU: Dua sahabat terbunuh selepas kereta mereka naiki bertembung dengan sebuah kenderaan di Jalan Salor Baru, di sini, pagi tadi.

]]>
syareenim@malaysiandigest.com (Syareen) Bahasa Malaysia Sat, 20 Jan 2018 07:19:27 +0800
Program 'Water For Life' Petronas Manfaat Lebih 14,000 Penduduk http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719050-program-water-for-life-petronas-manfaat-lebih-14-000-penduduk.html http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/719050-program-water-for-life-petronas-manfaat-lebih-14-000-penduduk.html

Foto: Berita HarianPADANG BESAR: Program 'Water For Life', inisiatif Petronas Dagangan Berhad (PDB), telah memanfaatkan lebih 14,000 penduduk di seluruh negara, sejak diperkenalkan pada 2013.

]]>
syareenim@malaysiandigest.com (Syareen) Bahasa Malaysia Sat, 20 Jan 2018 07:12:15 +0800